Wiadomości z Piekar Śląskich

Miedarzanie podczas Piekarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

  • Dodano: 2022-03-04 06:30, aktualizacja: 2022-03-03 20:51

Na zaproszenie słuchaczy Piekarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 28 lutego w auli Akademickiego Zespołu Szkół w ramach spotkania z folklorem zagościł Zespołu Pieśni i Tańca Miedarzanie.

Zespół powstał w 1996 roku w Miedarach i nieprzerwanie od tego czasu kultywuje tradycje rodzimego folkloru. W repertuarze Miedarzan królują przede wszystkim pieśni i tańce górnośląskie, beskidzkie, wilamowickie, łowickie, krakowskie, cieszyńskie, nowosądeckie, żywieckie i spiskie. Zespół prezentuje swoje umiejętności na licznych konkursach i festiwalach w Polsce jak i również za granicą m. in. w Niemczech, Włoszech, Francji i Węgrach. 25 letnia historia zespołu nasycona jest uczuciami i emocjami, które budzi piękna muzyka, taniec i wyjątkowe stroje.

Podczas muzycznego spotkania o rozbarskich strojach opowiadała założycielka zespołu Joanna Sleziak, która  jest odpowiedzialna za tańce i układy choreograficzne grupy. Natomiast Eugeniusz Kostka – współzałożyciel zespołu, przygrywa na akordeonie, zajmuje się aranżacją i rozpisywaniem pieśni na głosy, tworzy akompaniamenty oraz pracuje z kapelą. Rzęsiste i gromkie brawa na stojąco, wspólne zdjęcie z artystami oraz skromne upominki, były dowodem sympatii i podziękowania za przeuroczy wieczór.

Tak barwne i ciekawe wydarzenie przyciągnęło ogromne grono słuchaczy, którzy byli zachwyceni wystąpieniem zespołu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również