Wiadomości z Piekar Śląskich

Miejski Dom Kultury z dofinansowaniem NCK

  • Dodano: 2021-07-16 07:45, aktualizacja: 2021-07-16 07:54

Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich otrzymał dofinansowanie w ramach konkursu grantowego “Konwersja Cyfrowa Domów Kultury” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Znalazł się w gronie 200 ośrodków kultury z całego kraju, których wnioski  rozpatrzone zostały pozytywnie i uzyskał kwotę 84 100 złotych na realizację szeregu inwestycji i kursów dla pracowników.

Projekt pod nazwą Piekarski Nadajnik Kreatywności, którego wnioskodawcą był Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich, został oceniony przez NCK bardzo wysoko, plasując się na 78 z 200 miejsc, wyprzedzając instytucje z różnych części kraju. Zdobył 88 na maksymalnie 92 punkty. Otrzymał grant, który przeznaczony zostanie na montaż pętli indukcyjnej, zakup laptopów, mikroportów, interfejsu audio, bezprzewodowego systemu wideo, sprzętu do tworzenia materiałów filmowych, doposażenie studia, oprogramowanie, szkolenia, kamery ze statywami, oświetlenie, mikser wizyjny, szkolenia dla kadry zarządzającej i korzystającej z projektu, szkolenia logopedyczne, dostosowanie stron internetowych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Projekt, w którym wziął udział Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich spotkał się z ogromnym zainteresowaniem instytucji kultury. W jego ramach wpłynęło łącznie 1221 wniosków, z czego 1006 przeszło pozytywnie ocenę formalną. Ostatecznie na potrzeby dofinansowań rozdysponowano środki w wysokości 26 430 500 złotych.

Miejski Dom Kultury z dofinansowaniem NCK / fot. UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również