Wiadomości z Piekar Śląskich

Młodzi bankowcy

  • Dodano: 2012-03-19 13:30

W miniony piątek 16 marca w Zespole Szkół nr 1 w Piekarach Śl. odbyła się IV edycja konkursu "Będę przedsiębiorcą", której motywem przewodnim był "Narodowy Bank Polski wczoraj i dziś". Konkurs jak co roku zorganizowany został z myślą o uczniach gimnazjum. Zgłoszone  drużyny reprezentowały gimnazja z naszego miasta oraz z Siemoni.

Uczniowie  wykazali się  rozległą wiedzą na temat życia gospodarczego i rynku finansowego w Polsce oraz zaprezentowali przygotowane na wysokim poziomie prezentacje dotyczące funkcjonowania NBP.  Najlepszą drużyną okazał się zespół z Gimnazjum  nr 2 w Piekarach Śl. w składzie: Aleksander Lisiecki, Brajan Mika oraz Przemysław Kajda. Opiekunem zespołu była P. Ewa Niesporek, II miejsce zajęła drużyna z Publicznego Gimnazjum w Siemoni. W skład zespołu wchodziły: Julia Trefon, Paulina Puchała oraz Patrycja Łątka. Opiekunem grupy była P.Małgorzata Borowiecka. III miejsce zajęła drużyna z Miejskiego Gimnazjum nr 4 w Piekarach Śl., którą tworzyli: Karolina Cichocka, Sandra Tobota oraz Wojciech Weintritt. Opiekunem tej grupy była P. Dorota Ligęza.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów, którymi byli: Poseł na Sejm RP Jerzy Polaczek, Prezydent  Miasta Piekary Śl. Stanisław Korfanty, Bank PKO BP w Piekarach Śl. oraz ELGÓR+ZAMET Sp z o. o. Poczęstunek dla uczestników ufundowała P. Adrianna Toryfter  prowadząca  szkolny sklepik w ZS nr 1.

Gratulujemy  zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki przedmiotów ekonomicznych w  ZS nr 1 Panie: Barbara Nieć i Aneta Musik.


Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.