Wiadomości z Piekar Śląskich

Młodzi piekarzanie z kolejnymi sukcesami sportowymi!

• Dodano: 2024-06-13 16:15

W ostatnich tygodniach mieszkańcy Piekar Śląskich zarówno Ci starsi, jak i Ci młodzi przywieźli do naszego miasta wiele medali z wysokiej rangi zawodów. Napawa to miasto niezwykłą dumą, ponieważ, może się pochwalić sukcesami szkół podstawowych na szczeblu wojewódzkim, szkół średnich również na szczeblu wojewódzkim, a także awansem do imprezy o statusie ogólnopolskim. Piekarzanie wykazują się i biją rekordy nie tylko w ramach szkolnych zawodów, ale i poza szkolnych w kategoriach juniorskich oraz seniorskich.

Szkoły Podstawowe:

Niewątpliwy sukces odnieśli chłopcy z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5. W ramach Igrzysk Dzieci w Tychach spotkały się najlepsze 4 szkolne drużyny siatkarskie, nasi chłopcy zajęli 1 miejsce wygrywając wszystkie 3 mecze. Pokonując szkoły z Tychów, Jaworzna i Rybnika stali się Mistrzami Śląska.

“Dwanaście wspaniałych” dziewczyn z klasy sportowej VIb MSP 13 rywalizowało w Finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej w Żorach. Wróciły do Piekar Śląskich jako Wice Mistrzynie Śląska, warto zaznaczyć, iż jest to pierwszy w historii naszego miasta medal zdobyty przez szkołę w kobiecej piłce ręcznej.

Drużyna chłopców także stanęła na podium w Wojewódzkim Finale Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej. W meczu o trzecie miejsce drużyna z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 13, pokonała SP 6 z Zawiercia wynikiem 21:18 i w ten sposób stali się brązowymi medalistami Wojewódzkiego finału Igrzysk Dzieci.

Szkoły Średnie:

8 czerwca w Zielonej Górze odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 Jakub Duda, Igor Garbowski, Piotr Szymański zdobyli złote medale, które otwarły im drogę do olimpiady, która odbędzie się w lipcu w Biłgoraju. Wszyscy trenują w klubie „GKS Andaluzja Piekary Śląskie”.

• Piotr Szymański z klasy 2B (technik informatyk) – Mistrz Śląska w swojej kategorii wagowej w dwuboju 203 kg
  • Igor Garbowski z klasy 2P (LO – klasa policyjna) – Mistrz Śląska w swojej kategorii wagowej w dwuboju 245 kg
  • Jakub Duda z klasy 2B (technik informatyk) – Mistrza Śląska w swojej kategorii wagowej w dwuboju 182 kg

Zawody pozaszkolne:

Mikołaj Lubosik, który jest uczniem 1 klasy technikum ZS1 w wolnym czasie realizuje swoją pasję i to z nie małymi sukcesami. Podczas Mistrzostw Polski federacji WPA – Benchpress soft EQ odbywających się w Łodzi, zdobył pierwsze miejsce w kategorii wagowej 67,5 kg, kategorii wiekowej 13 – 15 lat. Mikołaj swoim występem ustanowił również nowy rekord Polski 100 kg.

Wiktor Leszczyński zdobył brąz w 87. Mistrzostwach Polski Seniorów w sprincie kajakowym. W Finale A K1 na dystansie 500 m wywalczył miejsce na podium.