Wiadomości z Piekar Śląskich

MOPR Piekary Śląskie organizuje naukę języka polskiego dla Ukraińców!

  • Dodano: 2023-03-31 08:00, aktualizacja: 2023-03-31 08:05

W marcu 2023 r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie kolejna grupa obywateli Ukrainy zamieszkałych na terenie miasta Piekary Śląskie rozpoczęła zajęcia w zakresie nauki języka polskiego. W programie nauczania znajdą się między innymi następujące zagadnienia: czynności codzienne, przedmioty codziennego użytku, artykuły spożywcze, praca, zdrowie czy mieszkanie oraz zwroty grzecznościowe.

Gdzie i kiedy?

Zajęcia prowadzone są nieodpłatnie przez wykwalifikowanego, wieloletniego nauczyciela języka polskiego. Obecnie zajęcia odbywają się w każdą środę o godzinie 16.00 w Centrum Usług Społecznych w Piekarach Śląskich, przy ul. Kusocińskiego 4 (dzielnica Piekar Śląskich – Brzeziny). Czas trwania zajęć – 60 minut.

Znajomość języka polskiego ułatwia obywatelom Ukrainy funkcjonowanie nie tylko w codziennym życiu w naszym kraju, ale przede wszystkim w pracy.

Zajęcia z nauki języka polskiego organizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich trwają nieprzerwanie od maja 2022r. Uczestnicy kontynuujący naukę od roku zamierzają przystąpić do egzaminu z języka polskiego.

Szczegółowych informacji w powyższym zakresie udzielają pracownicy Punktu Interwencji Kryzysowej w siedzibie Centrum Usług Społecznych w Piekarach Śląskich przy ulicy Kusocińskiego 4 (II pietro, pokój 204).

Godziny pracy Punktu Interwencji Kryzysowej:

  • poniedziałek, środa: 7.30 – 18.00
  • wtorek, czwartek: 7.30 – 15.30
  • piątek: 7.30 – 14.00  

Obywateli Ukrainy zainteresowanych  tą formą wsparcia zapraszamy do kontaktu osobistego lub telefonicznego pod numerem telefonu 519 375 498 w godzinach urzędowania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również