Wiadomości z Piekar Śląskich

MOPR przyjmuje wnioski w ramach programu "Aktywny Samorząd"

  • Dodano: 2024-04-11 11:00

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich przy ul. Nankera 103 przyjmuje, w ramach programu "Aktywny Samorząd", wnioski o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dokumenty będą zbierane do 31 sierpnia br.

"Aktywny Samorząd" w Piekarach Śląskich

Celem programu "Aktywny Samorząd" jest zlikwidowanie barier, uczestnictwa w życiu codziennym, społecznym, zawodowym i dostępie do edukacji, dla osób z niepełnosprawnościami. Przedstawiono już moduły, które obejmują:

Moduł I:

  • Obszar A: likwidacja bariery transportowej, zadania tego obszaru to m.in pomoc w uzyskaniu prawa jazdy, dla osób ze znacznym bądź umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Bądź dla osób z dysfunkcją narządu ruchu.
  • Obszar B: likwidacja barier w dostępie do uczestniczenia w społeczeństwie informacyjnym, można uzyskać pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego. Na pomoc mogą liczyć osoby z umiarkowanym bądź znacznym stopniem niepełnosprawności.
  • Obszar C: Likwidacja barier w poruszaniu się, tutaj można liczyć na pomoc zarówno w zakupie protezy kończyny, jak i pomoc w utrzymaniu jej sprawności technicznej.
  • Obszar D: Pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej, poprzez zapewnienie opieki dla dzieci, adresowana do osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, którzy są przedstawicielem ustawowym lub opiekunem prawnym dziecka.

Moduł II:

Pomoc w uzyskaniu wykształcenia wyższego, dla osób niepełnosprawnych uczących się w szkole policealnej, kolegium, szkole wyższej.  

Po więcej informacji zapraszamy na stronę piekarskiego MOPR.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również