Wiadomości z Piekar Śląskich

Nabór wniosków - zamiana mieszkania ul. Ziętka

  • Dodano: 2018-02-09 07:45, aktualizacja: 2018-02-08 12:43

Od 1 lutego do 30 marca potrwa nabór wniosków o zamianę mieszkania, dla osób będących najemcami mieszkań znajdujących się w zasobie miasta, a zainteresowanych zamianą na mieszkanie znajdujące się w remontowanym obecnie budynku przy ul. Gen. Jerzego Ziętka 60. Nowi lokatorzy będą mogli wprowadzić się już z końcem roku.

Obecnie na terenie obiektu przy ul. Generała Jerzego Ziętka 60 trwają intensywne prace budowlane. Po zakończeniu inwestycji zasób mieszkaniowy piekarskiego ZGM’u powiększą 62 świeżo wyremontowane lokale o podwyższonym standardzie. Całościowy koszt realizowanej inwestycji to blisko 6 milionów zł.

Systematyczni dostaną nowe mieszkania!

Lokatorzy będą mogli wprowadzać się już z końcem tego roku – mówi Wioletta Bielawska, Dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich.

Pierwszeństwo będą mieli dotychczasowi lokatorzy innych gminnych mieszkań, których obecne lokale będą mogły zostać wówczas przekwalifikowane na mieszkania socjalne z przeznaczeniem dla gorzej sytuowanych mieszkańców Piekar. Osoby zainteresowane muszą jednak spełniać określone warunki, dotyczące między innymi regularnego uiszczania należności czynszowych, nieposiadania zaległości w opłatach za zajmowany lokal mieszkalny oraz przestrzegania przez cały okres trwania stosunku najmu regulaminu porządku domowego.

W uzasadnionych przypadkach Prezydent Miasta Piekary Śląskie może zaproponować lokal mieszkalny rodzinie wielodzietnej oczekującej na lokal docelowy.

Jeszcze nie wiemy, jakie będzie zainteresowane nowymi mieszkaniami, ale jesteśmy  przygotowani na każdą ewentualność. Jeśli liczba zgłoszeń przekroczy liczbę wolnych lokali, wówczas o tym kto zamieszka w nowym mieszkaniu będzie musiało zadecydować losowanie –  podkreśla Piotr Żurek – Kierownik Biura Gospodarki Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich.

Dostępne będą mieszkania o powierzchni od 32 do 70 metrów kwadratowych – są wyremontowane i posiadają centralne ogrzewanie. Opłaty w zależności od metrażu będą się wahać między 660 a 1175 zł miesięcznie. To pełne koszty zawierające czynsz oraz opłaty za ogrzewanie, wodę oraz wywóz nieczystości.

Pełny regulamin określający zasady przydzielania mieszkań w „Programie dla systematycznych” można znaleźć w Zarządzeniu Prezydenta Miasta Piekary Śląskie, które zamieszczamy poniżej. W załączniku znajduje się także tabela z prognozowaną wysokością opłat za najem mieszkań wraz z informacją na temat wymaganej kaucji.

Wzór wniosku, który należy złożyć w Biurze Gospodarki Mieszkaniowej Urzędu Miasta Piekary Śląskie, można pobrać ze strony Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: http://www.bip.piekary.pl/?a=32593

Szczegółowych informacji na temat programu oraz warunków zamiany udzielają również:

Biuro Gospodarki Mieszkaniowej
Urzędu Miasta Piekary Śląskie
ul. Bytomska 92, 41-940
tel.: (32) 39 39 399, (32) 39 39 398
e-mail: lokalowy@piekary.pl
pokój nr 109

oraz

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich
ul. Gen. Jerzego Ziętka 60
41-940 Piekary Śląskie
tel.: (32) 287-29-81, (32) 287-22-41
zgm@zgm.piekary.pl

Pokaż na mapie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również