Wiadomości z Piekar Śląskich

Nie bądź obojętny! Pomóż bezdomnym

  • Dodano: 2018-02-07 07:45, aktualizacja: 2018-02-05 12:34

Okres jesienno-zimowy jest wyjątkowo trudną porą dla osób bezdomnych. Każdego roku na terenie całego kraju odnotowuje się przypadki zgonów, których przyczyną jest ujemna temperatura powietrza, prowadząca w konsekwencji do nadmiernego wychłodzenia organizmu. Dlatego nie bądźmy obojętni wobec osób bezdomnych i samotnych znajdujących się w naszym otoczeniu. Często wystarczy jeden telefon, aby uratować czyjeś życie!

Wraz z nastaniem jesieni policjanci prowadzą wzmożone kontrole miejsc gromadzenia się osób bezdomnych. Wszystko dlatego, że to właśnie ludzie samotni i bezdomni są grupą osób, której życie i zdrowie jest szczególnie narażone na działanie niskich temperatur. Funkcjonariusze patrolują skwery, ogródki działkowe, sprawdzają kanały ciepłownicze, zarośla, opuszczone budynki i inne, rzadko odwiedzane miejsca. Jednak nie do każdej osoby policjanci są w stanie dotrzeć, dlatego zwracamy się z apelem o reagowanie i informowanie służb porządkowych o każdym przypadku ujawnienia osoby leżącej na chodniku, czy śpiącej na ławce. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie.

Nie pozostawajmy obojętni na los osób bezdomnych czy samotnych, którym grozić może zamarznięcie. Dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub 997 możemy uratować czyjeś życie!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również