Wiadomości z Piekar Śląskich

„Nie ma śmieci – są surowce”

  • Dodano: 2018-05-21 10:45

Zgodnie z nową formułą służby dzielnicowych, każdy z tej grupy policjantów realizuje zadania z zakresu wcześniej wyznaczonego planu działania priorytetowego. St. sierż. Łukasz Zwoliński z piekarskiej jednostki motywuje mieszkańców swojej dzielnicy, aby wspólnie wysprzątać jedną z zaśmieconych dróg rowerowych.

25 maja odbędzie się zbiorowe sprzątanie, w które już teraz zaangażowały się dwie miejscowe szkoły.

Problem zaśmiecania, naruszania ładu i porządku publicznego ma miejsce na jednej z dróg rowerowych w Piekarach Śląskich. Taką informację otrzymał dzielnicowy st. sierż. Łukasz Zwoliński. Policjant słuchając głosu mieszkańców, po przeprowadzeniu rozpoznania w tej sprawie, postanowił objąć teren ul. Józefskiej i Brynickiej swoim nadzorem. Jest to możliwe dzięki wdrożeniu w tym rejonie planu działania priorytetowego. Stróż prawa zaprasza 25 maja 2018 r. o godz. 9:00 do wspólnego sprzątania drogi rowerowej. Do akcji włączyły się już Miejska Szkoła Podstawowa nr 9 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Piekarach Śląskich. Wszystkich zainteresowanych pomocą w słusznej sprawie, zapraszamy do wzięcia udziału w akcji.

Jednocześnie ku przestrodze przypominamy, że zgodnie z art. 145 kw „Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.”

„Nie ma śmieci – są surowce”


Źródło: KMP Piekary Śląskie

Komentarze (1)    dodaj »

  • Justyna G

    Tyle tylko że ten policjant często widziany podczas spożywania alkoholu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również