Wiadomości z Piekar Śląskich

Nowy komendant piekarskiej Policji

  • Dodano: 2022-02-07 08:30, aktualizacja: 2022-02-07 08:37

W piątek w Komendzie Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich oficjalnie pożegnano odchodzącego komendanta – podinsp. Roberta Klimka i jednocześnie przywitano nowego dowódcę w osobie mł. insp. Pawła Dratwińskiego.

W przekazaniu dowództwa jednostki brali udział nadinsp. Roman Rabsztyn – Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich oraz Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miasta.

Nowa służba

Nowy komendant mł. insp. Paweł Dratwiński jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Swoją policyjną karierę rozpoczynał w garnizonie Dąbrowa Górnicza, następnie sprawował funkcje kierownicze w katowickich komisariatach. Od 2017 r. zajmował stanowisko Naczelnika Wydziału Bezpieczeństwa Informacji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Został  odznaczony między innymi: Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Medalem “Pro Patria” i Krzyżem Niepodległości z Gwiazdą I klasy.

– W imieniu własnym oraz mieszkańców Miasta Piekary Śląskie składam serdeczne gratulacje w związku z objęciem stanowiska Komendanta Miejskiego Policji w Piekarach Śląskich. Życzę, by rozpoczynający się właśnie kolejny etap pracy przyniósł sukcesy, uznanie przełożonych oraz współpracowników, a także satysfakcję. Jako samorząd dołożymy wszelkich starań, aby tak właśnie się działo. Jednocześnie bardzo dziękuję komendantowi Klimkowi za wytężoną pracę na rzecz bezpieczeństwa Piekarzan, pod Pana dowództwem jednostka ta stała się jedną z najlepszych w regionie – powiedziała Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich.

Podinsp. Robert Klimek był związany z piekarską komendą od początku swojej policyjnej pracy, przechodząc wszystkie stopnie kariery. Na emeryturę odszedł po ponad trzydziestu latach służby dla Piekarzan. Został odznaczony między innymi: Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę i Krzyżem Niepodległości z Gwiazdą I klasy.

Wraz z dotychczasowym komendantem z służby niebawem odejdzie także jego zastępca mł. insp. Kamil Gabor. Obu funkcjonariuszy pożegnano w trakcie styczniowej sesji Rady Miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również