Wiadomości z Piekar Śląskich

Odprawa dzielnicowych z Piekar Śląskich

  • Dodano: 2018-02-02 15:30

W świetlicy piekarskiej jednostki odbyła się kolejna odprawa dzielnicowych. W trakcie tych spotkań, policjanci korzystają z okazji do omówienia bieżących spraw dotyczących ich rejonów służbowych, ale także wymieniają doświadczenia z codziennej służby. W dzisiejszej odprawie udział wziął Komendant Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich nadkom. Robert Klimek.

Dwa razy w miesiącu odbywają się odprawy prowadzone przez kierownika rewiru dzielnicowych. Policjanci przedstawiają przełożonemu rezultaty swojej służby oraz informują o podejmowanych działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Spotkania służą także wymianie doświadczeń, dzięki czemu policjanci mogą czerpać od siebie wzajemnie różnego rodzaju rozwiązania. Ważnym momentem każdej odprawy, jest omówienie postępów w prowadzonych przez dzielnicowych planach działań priorytetowych. Istotne w realizowanych czynnościach, jest zwrócenie uwagi na problemy, które najbardziej doskwierają mieszkańcom danego rejonu służbowego.

Przykładem jest inicjatywa pomocy osobom bezdomnym, w związku z występującym problemem bezdomności. Założeniem dzielnicowego w tej sytuacji jest inicjowanie działań, mających na celu pomoc osobom bezdomnym. W trakcie każdej narady, kierownik rewiru dzielnicowych przypomina także o promocji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda, które mają za zadanie służyć społeczeństwu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również