Wiadomości z Piekar Śląskich

Odwiedzili śląskich policjantów strzegących polskiej granicy

  • Dodano: 2021-12-27 08:00, aktualizacja: 2021-12-27 08:06

Ponad 200 świątecznych paczek trafiło do śląskich policjantów, którzy pełnią trudną i wymagającą służbę na granicy.

Śląscy policjanci od kilku tygodni pełnią służbę na granicy Polski i Białorusi. Wielu z nich świąteczny okres spędzi z dala od swoich bliskich – strzegąc terenów przygranicznych, stanowiących jednocześnie granicę Unii Europejskiej i trwając na posterunkach dzień i noc. To bez wątpienia trudna i wymagająca służba, która znacząco różni się od codziennych obowiązków służbowych pełnionych wcześniej przez policjantów. Jednak to właśnie poświęcenie mundurowych strzegących Polskiej granicy sprawia, że Polki i Polacy czują się bezpieczniej.

Świąteczne paczki

Z inicjatywy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Romana Rabsztyna oraz Jego Ekscelencji biskupa sosnowieckiego dra Grzegorza Kaszaka przygotowano paczki dla policjantów ze Śląska, którzy wspierają działania służb w ochronie polskich granic. W poniedziałek i wtorek delegacja śląskich policjantów i przedstawicieli duchowieństwa odwiedziła policjantów zarówno w miejscach pełnienia służby, jak i zakwaterowania. W imieniu komendanta wojewódzkiego i biskupa paczki wręczył policjantom Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Dominik Łączyk wraz z dowódcą Oddziału Prewencji Policji w Katowicach insp. Rafałem Stankiem, dowódcą Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach mł. insp. Grzegorzem Muchą oraz kanclerzem kurii sosnowieckiej ks. Mariuszem Karasiem. Przygotowanie ponad 200 paczek było możliwe dzięki pomocy wielu osób, które chciały w ten sposób podziękować stróżom prawa i wyrazić solidarność właśnie teraz, kiedy święta będą dla nich czasem rozłąki z bliskimi.

Wizytujący spotkali się ze śląskimi policjantami pełniącymi służbę i zakwaterowanymi w woj. podlaskim i lubelskim w kilku miejscowościach podległych komendom policji w Augustowie, Białymstoku, Białej Podlaskiej, Hajnówce, Sokółce i Włodawie. Komendant przekazał stróżom prawa słowa wsparcia i podziękował za zaangażowanie i wzorowe wykonywanie trudnej służby na granicy. Wdzięczność za służbę na rzecz obrony granic naszego kraju wyraził również ksiądz kanclerz, który jest także policyjnym kapelanem. Wizytujący życzyli mundurowym, aby świąteczny czas spędzony z dala od rodzin i bliskich był czasem bezpiecznym i spokojnym. Słowa podziękowania za gościnność i serdeczne przyjęcie skierowano także do gospodarzy obiektów, w których zakwaterowani są policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również