Wiadomości z Piekar Śląskich

Ośrodek Wsparcia Cudzoziemców prowadzi bezpłatną pomoc

  • Dodano: 2020-12-17 07:00, aktualizacja: 2020-12-16 17:54

Ośrodek Wsparcia Cudzoziemców w Katowicach pomaga obywatelom innych krajów przebywających na terenie województwa śląskiego.

Bezpłatna pomoc z zakresu usług prawnika, tłumacza i psychologa sprzyja integracji ze społeczeństwem, a wsparcie mogą otrzymać także przebywający na Górnym Śląsku studenci.

Klaster Innowacji Społecznych prowadzi – finansowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji z Funduszu Azylu, Migracji, i Integracji – działania w ramach Ośrodka Wsparcia Cudzoziemców w Katowicach. Głównym założeniem działań instytucji jest wspieranie cudzoziemców w rozwiązywaniu problemów administracyjnych i prawnych związanych z legalizacją pobytu.

Biuro Ośrodka znajduje się przy ulicy Reymonta 22 w Katowicach, ale działania prowadzone są na terenie całego województwa. Instytucja oferuje cudzoziemcom bezpłatną pomoc prawnika, tłumacza i psychologa oraz organizuje szkolenia ułatwiające przystosowanie się i integrację cudzoziemców w Polsce. Zapewnia też wsparcie zagranicznych studentów poprzez opiekę mentora.

Więcej informacji o Ośrodku Wsparcia Cudzoziemców znajduje się na stronie internetowej www.owc.org.pl. Dodatkowych informacji udziela koordynator projektu pod numerem telefonu 32 630-45-99 oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej owc@klaster.org.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również