Wiadomości z Piekar Śląskich

Pamiętamy o Olimpijczykach z Brzezin

  • Dodano: 2021-07-22 08:30, aktualizacja: 2021-07-22 08:38

22 lipca o godz. 11.00, w przededniu rozpoczęcia Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio spotkajmy się wspólnie: przedstawiciele władz miasta, środowisk sportowych, placówek edukacyjnych oraz mieszkańcy, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze pod Pomnikiem Olimpijczyków z Brzezin Śląskich.

Pamięć olimpijczykom

Będzie to po raz kolejny okazja do uczczenia pamięci olimpijczyków z Brzezin Śląskich – gimnastyków Szymona Sobali (Helsinki 1952), Pawła Świętka (Helsinki 1952), i Aleksandra Rokosa (Rzym 1960, Tokio 1964, Meksyk 1968) oraz sztangistę Edwarda Ścigałę (Helsinki 1952) i piłkarza Huberta Banisza (Helsinki 1952), a także wyrażenia wsparcia i życzeń pomyślności, udanych startów i sukcesów dla polskich sportowców, którzy walczyć będą w Japonii o medale olimpijskie.

Spotkania przy Pomniku Olimpijczyków w przededniu kolejnych igrzysk olimpijskich zainicjował w roku 2016 radny Łukasz Ściebiorowski. Spotkaliśmy się tam już trzy lata temu przed igrzyskami zimowymi w Pjongczang oraz właśnie pięć lat temu przed letnimi igrzyskami w Rio de Janeiro.

Mamy nadzieję, że podczas igrzysk w Tokio nie zabraknie sportowych emocji, również z udziałem polskich reprezentantów. Niech ich występy będą dobrym przykładem dla wszystkich osób, że uprawianie sportu zarówno amatorskie jak i zawodowe może być ciekawym sposobem na życie i znakomicie łączyć społeczność, poprzez wspólne kibicowanie.

Pomnik Olimpijczyków z Brzezin Śląskich został odsłonięty we wrześniu 2014 roku z inicjatywy piekarskiego radnego Tadeusza Wieczorka. Upamiętnia gimnastyków Szymona Sobale, Pawła Świętka, i Aleksandra Rokosa oraz sztangistę Edwarda Ścigałę i piłkarza Huberta Banisza.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również