Wiadomości z Piekar Śląskich

Park w Brzezinach gotowy

  • Dodano: 2022-01-11 06:30, aktualizacja: 2022-01-11 01:26

Zakończyły się prace przy kompleksowej modernizacji parku w Brzezinach Śląskich. Łączny koszt inwestycji realizowanej z Budżetu Obywatelskiego to 937.000 zł.

Powstały nowe alejki, oświetlenie, wybieg dla psów, altanki do grillowania, plac zabaw oraz elementy małej architektury.

Dobra inwestycja

W odnowionym parku powstały dwie altanki z możliwością grillowania i zrobienia ogniska. Nowe ścieżki i oświetlenie pozwolą na pełne wykorzystanie parku. Pomyślano też o czworonogach, dlatego w parku powstał – czwarty już w mieście – wybieg do zabaw z psem. W ramach inwestycji powstał też park liniowy w klimacie jurajskim. Nie zabrakło także stołu do ping-ponga i piłkarzyków.

Niebawem zrealizowany zostanie też ostatni, dodatkowy etap, czyli tzw. park kieszonkowy – miejsce wypoczynku z leżankami, hamakami i wyróżniającymi się drzewami ozdobnymi.

Pojawiły się także nowe nasadzenia drzew i krzewów, teraz tylko potrzeba czasu i wiosny, aby park się zazielenił. Odnowiony park w Brzezinach na pewno stanie się chętnie odwiedzanym miejscem przez mieszkańców dzielnicy. Liczymy też, że będzie unikał dewastacji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również