Wiadomości z Piekar Śląskich

Pięciu pijanych w jedno popołudnie w Piekarach Śląskich. Mężczyźni odpowiedzą przed sądem!

  • Dodano: 2023-05-11 06:15, aktualizacja: 2023-05-10 21:31

Policjanci każdego dnia kontrolują zachowania uczestników ruchu drogowego. Na taryfę ulgową nie mogą liczyć nie tylko te osoby, które będąc pod wpływem alkoholu prowadzą pojazdy.

Przedwczoraj w popołudnie mundurowi zatrzymali 5 kierujących jednośladami, którzy jechali po spożyciu alkoholu.

Nieodpowiedzialni kierowcy

W myśl prowadzonej akcji "Jednośladem bezpiecznie do celu" piekarscy mundurowi swoją uwagę zwrócili na miłośników dwóch kółek. Podczas służby w ręce policjantów wpadło aż pięciu mężczyzn, którzy kierowali jednośladami po spożyciu alkoholu. Pierwszy z nich, kierujący hulajnogą został zatrzymany o godzinie 14.00 na ulicy Papieża Jana Pawła II. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad pół promila alkoholu. 37-latka ukarano mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Kolejną dwójkę, tym razem rowerzystów mundurowi zatrzymali na ulicy Heneczka. Cykliści w wieku 28 i 39 lat byli po spożyciu alkoholu, za co zostali ukarani mandatami w wysokości 1000 i 2500 złotych. Z kolei po godzinie 19.00 na ulicy Węglowej policjanci zatrzymali 39-letniego motorowerzystę oraz 54-letniego rowerzystę. Obaj mężczyźni znajdowali się w stanie nietrzeźwości. 54-latek ukarany został 2500 złotowym mandatem karnym, natomiast 39-latek odpowie przed sądem. 

Przypominamy, że jazda pojazdem innym niż mechaniczny w stanie po użyciu alkoholu, czyli wtedy, gdy w organizmie znajduje się pomiędzy 0,2-0,5 promila, zagrożona jest mandatem w wysokości 1000 złotych. Z kolei osoba będąca w stanie nietrzeźwości, czyli, gdy ma więcej niż 0,5 promila alkoholu, powinna liczyć się mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również