Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarscy policjanci doskonalą swoje umiejętności na strzelnicy

  • Dodano: 2023-05-23 07:30, aktualizacja: 2023-05-23 07:50

Piekarscy stróże prawa wzięli udział w pierwszym w tym roku doskonaleniu zawodowym dotyczącym posługiwania się bronią palną. Mundurowi w trakcie ćwiczeń musieli wykazać się szybkością, celnością i opanowaniem.

Wczoraj na terenie strzelnicy w Siemianowicach Śląskich piekarscy policjanci doskonalili po raz kolejny w tym roku swoje umiejętności strzeleckie.

Trening zawierał kilka strzelań, które charakteryzują się czymś innym

Dla przykładu strzelanie sytuacyjne charakteryzuje się koniecznością rozpoznania celu i podjęcia decyzji o oddaniu strzału. W trakcie strzelania policjant przemieszcza się z bronią gotową do strzału, zgodnie z zasadami taktyki. Podczas zajęć wykorzystana została broń, którą stróże prawa mają ze sobą w codziennej służbie, czyli pistolety Walther P-99, Beretta APX, Glock, a także AKMS, Mossberg i P-98 Glauberyt. W treningu wzięli udział policjanci pionu logistycznego, kryminalnego, prewencji i drogówki. Najpierw uczestnicy przeszli szczegółowy instruktaż o zasadach bezpieczeństwa, by potem swobodnie trenować wyprowadzenie broni na cel i precyzyjne strzelanie do tarcz. Zgodnie z nowym zarządzeniem regulującym tematykę wyszkolenia strzeleckiego, od stycznia br. treningi będą się odbywały znacznie częściej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również