W sobotę, 6 kwietnia, policjanci z piekarskiej drogówki zatrzymali 28-letniego mieszkańca Piekar Śląskich, który pomimo dwóch dożywotnich zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych, kierował motorowerem. Zatrzymanie miało miejsce przed północą na ulicy Karola Miarki, gdzie funkcjonariusze postanowili skontrolować pojazd.
Alkohol we krwi
Podczas rutynowej kontroli drogowej, mundurowi szybko zauważyli, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło ich przypuszczenia – mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie.
Dodatkowo, po sprawdzeniu danych kierowcy, okazało się, że 28-latek posiada dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Tego typu przestępstwo wiąże się z poważnymi konsekwencjami – za złamanie zakazu i jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje prokuratura oraz sąd.
Policja apeluje o odpowiedzialność na drodze
Policja apeluje do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów drogowych i odpowiedzialne zachowanie. Pamiętajmy, że decyzje podejmowane za kierownicą mają ogromny wpływ na życie i zdrowie nasze oraz innych użytkowników dróg.