Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarski policjant odznaczony medalem im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja

  • Dodano: 2022-08-03 07:00, aktualizacja: 2022-08-02 18:31

28 lipca szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński wręczył medale im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja.

Piekarski policjant odznaczony medalem

Medal im. podkomisarza Andrzeja Struja mogą otrzymać policjanci, którzy podjęli się poza służbą ratowania życia, zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia albo w czasie służby podjęli się ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia. Funkcjonariusze otrzymują również nagrodę finansową. Medal jest nadawany na wniosek komendanta głównego Policji albo z inicjatywy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wyróżnienie może być przyznawane także pośmiertnie.

Wśród wyróżnionych znalazł się również piekarski policjant st. asp. Łukasz Świerkowski zajmujący się sprawami nieletnich w piekarskiej komendzie, który podczas urlopu wypoczynkowego bez chwili wahania wskoczył do morza i uratował życie tonącemu nastolatkowi. Do zdarzenia doszło pod koniec czerwca w Sianożętach, gdzie policjant wraz z rodziną i przyjaciółmi spędzał urlop. Dzięki szybkiej reakcji policjanta 14-latek został wyciągnięty na brzeg i przekazany pod opiekę matce.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również