Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekary Śląskie oficjalnie "Eko-Samorządem"

  • Dodano: 2010-05-05 10:45, aktualizacja: 2017-11-29 14:33

Wiceprezydent Zenon Przywara oraz Stanisław Jarząbek – naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej – reprezentowali Piekary Śląskie na konferencji "Źródła energii odnawialnej szansą dla gminy", która odbyła się 29 kwietnia w Warszawie.

W trakcie konferencji w Warszawie wręczone zostały nagrody w konkursie "Od eko-samorządu do eko-społeczeństwa" – Piekary Śląskie są jedną z pięciu gmin w Polsce, które zostały jego laureatami. Przez najbliższy rok będziemy mogli posługiwać się tytułem "Eko-Samorządu".

Zostaliśmy docenienie przede wszystkim za świetnie od wielu lat funkcjonujący program likwidacji niskiej emisji i stosowanie kolektorów solarnych jako odnawialnych źródeł energii cieplnej. Jury konkursowe oceniało także oryginalność i nowoczesność działań, podejmowanych na rzecz ochrony środowiska, skuteczność przedsięwzięć dającą się wyrazić poprzez różnego rodzaju wskaźniki i stopień pozyskania środków pomocowych na realizacje inwestycji ekologicznych. W trakcie warszawskiej konferencji przedstawiciele samorządu w prezentacji multimedialnej omówili osiągnięcia naszej gminy w zakresie pozyskiwania energii cieplnej ze źródeł odnawialnych. Przez najbliższy rok będziemy mogli posługiwać się tytułem "Eko-Samorządu".

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.