Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekary Śląskie: Posłuchaj historii Kopca Wyzwolenia!

  • Dodano: 2023-03-13 07:30, aktualizacja: 2023-03-12 22:26

Kopiec Wyzwolenia to miejsce, które na szarganej wichrami historii Ziemi Śląskiej, było i jest symbolem walki o polskość i pamiątką walk toczonych w czasie powstań śląskich.

Poznaj historię twojego otoczenia

Kopiec usypano w latach 1932-1937, by uczcić 250 rocznicę przemarszu husarii polskiej pod wodzą króla Jana III Sobieskiego pod Wiedeń oraz 15 rocznicę przyłączenia wschodniej części Górnego Śląska do Polski.

Mówiona historia Kopca Wyzwolenia znajduje się na stronie poznajhistorie.pl i dostępna jest po polsku z elementami języka śląskiego, po niemiecku oraz angielsku.

Aby posłuchać historii pomników, w ramach projektu „Poznaj historię”, należy wykonać kilka prostych czynności. Oczywiście, trzeba mieć smartfon z aparatem fotograficznym. Obiektyw aparatu należy skierować w kierunku tabliczki informacyjnej znajdującej się tuż obok Kopca Wyzwolenia.

Poniżej przedstawiamy krótką „instrukcję obsługi” – krok po kroku – tak, aby w miarę prosto przedstawić Państwu sposób dotarcia do minisłuchowiska. Jak to działa.

Piekary Śląskie: Posłuchaj historii Kopca Wyzwolenia! / fot. UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również