Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekary Śląskie: Ziętka 29 do termomodernizacji

  • Dodano: 2024-02-16 12:45

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, rozpoczyna prace termomodernizacyjne związane z budynkiem przy ul. Ziętka 29. W zakresie prac m.in. wykonanie wejść do budynku – odcinek od wejścia do połączenia z chodnikiem głównym (chodnik z kostki betonowej), wykonanie nowego pokrycia dachowego za pomocą dwuwarstwowego pokrycia papą termozgrzewalną, a także ocieplenie ścian zewnętrznych budynku. Oczywiście pojawi się też nowa elewacja.

Otrzymano dofinansowanie

Koszt prac to 1.294.543,77 zł. Warto jednak dodać, że na powyższe prace Wspólnota Mieszkaniowa uzyskała dotację w postaci 25% kosztów kwalifikowanych tzw. premii remontowej z Banku Gospodarstwa Krajowego. Prace potrwają do końca II kwartału bieżącego roku.

Kompleksowy remont

Ociepleniu poddane zostaną także ściany cokołu i ościeża okienne oraz drzwiowe. Remont przejdą również kominy. Mieszkańcy będą mieli także wyremontowane balkony. Tu wykonana zostanie izolacja pozioma wraz z ułożeniem płytek gresowych mrozoodpornych i antypoślizgowych. Piwnice i strych zaś będą miały wymienioną stolarkę okienną. Na zakończenie planuje się montaż systemu monitoringu na elewacji budynku oraz wykonanie zbiorczej instalacji antenowej.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również