Wiadomości z Piekar Śląskich

Plany inwestycyjne spółki Nieruchomości-Brzeziny sp. z o.o.

  • Dodano: 2022-02-14 06:30, aktualizacja: 2022-02-13 22:33

Spółka Nieruchomości-Brzeziny sp. z o.o. planuje podjęcie działań mających na celu podłączenie zarządzanych przez siebie nieruchomości do sieci centralnego ogrzewania.

Realizowane będą także zadania mające na celu wyprostowania budynku przy ulicy Trautmana 11.

W 2022 roku planowane jest podłączenie do sieci C.O. budynku przy ul. Roździeńskiego 21. Przedsięwzięcie prowadzone będzie w formule “Zaprojektuj i wybuduj”. Firma Calor – właściciel sieci ciepłowniczej na terenie Brzezin Śląskich – poinformowała o możliwości przyłączenia obiektu do sieci i zapewnienia dostaw ciepła. Obecnie kluczowe jest określenie warunków technicznych przyłączenia, co pozwoli przeprowadzić przetarg na wyłonienie wykonawcy tego zadania.

Plany spółki

W planach spółki Nieruchomości-Brzeziny sp. z o.o. na 2023 rok jest podłączenie do sieci C.O. budynków przy ul. Kotuchy 24. 26, 28, 30, 36. Po pozytywnej rozmowie z Firmą Calor złożono oficjalne zapytanie o określenie możliwości przyłączenia tych budynków do ich sieci ciepłowniczej. Zlecono już wykonanie audytów energetycznych dla tych nieruchomości. W ten sposób do sieci C.O. podłączone zostaną wszystkie obiekty mieszkalne przy ul. Roździeńskiego oraz wszystkie budynki na osiedlu przy ulicy Kotuchy.

Budynki przy ulicy Harcerskiej 18, 20, 22 zostały zgłoszone do prowadzonego przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię programu ELENA.

W przypadku budynków usytuowanych przy ulicach Hutniczej, Trautmana i Poniatowskiego rozpatrywane są różne warianty wykonania instalacji C.O. Obecnie najbardziej prawdopodobna jest budowa kotłowni gazowych obsługujących poszczególne budynki: Hutnicza 2,4, Hutnicza 6, 8, 10, Hutnicza 12, 14, Hutnicza 12, 14, Trautmana 9, 11 oraz Poniatowskiego 1, 1a. 

Jednym z kluczowych zadań będzie, przy realizacji opisywanych działań, wyprostowanie budynku przy ul. Trautmana 11. Niewykluczone, że podobne prace przeprowadzone będą także przy budynku przy ul. Trautmana 9.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również