Wiadomości z Piekar Śląskich

Podsumowanie działań "NURD" na piekarskich drogach

  • Dodano: 2022-05-16 07:00, aktualizacja: 2022-05-15 15:24

W czwartek na piekarskich drogach zostały przeprowadzone działania pn. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

W trakcie działań, w której brało 10 policjantów piekarskiej drogówki stróże prawa ujawnili 63 wykroczenia, z czego większość popełnili kierujący pojazdami. Wykroczenia najczęściej dotyczyły nadmiernej prędkości w pobliżu przejść dla pieszych. Mundurowi ujawnili również 3 przypadki, w których kierujący pojazdami nie ustąpili pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierującemu za to wykroczenie grozi mandat w wysokości 1500 zł. i 10 punktów karnych.

Policjanci ujawnili również nieprawidłowości w zachowaniu pieszych, polegające przede wszystkim na przechodzeniu przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Stróże prawa podczas kontroli zwracali uwagę na odpowiednie zachowanie na drodze oraz przypominali o przepisach kodeksu drogowego. 

Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy „niechronieni” nie łamali przepisów kodeksu drogowego. Podczas działań stróże prawa z piekarskiej drogówki kolejny raz rozdawali opaski odblaskowe oraz broszury informacyjne w ramach prowadzonej kampanii "Czy to Cię tłumaczy?". Niejednokrotnie niewielki element odblaskowy umieszczony na odzieży wierzchniej sprawi, że kierujący pojazdem będzie miał odpowiednio dużo czasu na reakcję, co może uratować życie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.