Wiadomości z Piekar Śląskich

Podsumowanie pielgrzymki mężczyzn do Piekar Śląskich

  • Dodano: 2018-05-29 18:15

Wczoraj odbyła się kolejna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Boskiej Piekarskiej. Zabezpieczało ją kilkudziesięciu piekarskich stróżów prawa. Było bezpiecznie i spokojnie.

Jak co roku, do piekarskiego Sanktuarium Maryjnego, przybyło wczoraj wiele pielgrzymek mężczyzn. W tym czasie ulica Bytomska, zgodnie z planem, została wyłączona z ruchu. Policjanci z drogówki ręcznie kierowali ruchem na newralgicznych skrzyżowaniach, dzięki czemu szybko rozładowali tworzące się korki. Było spokojnie i bezpiecznie. W trakcie pielgrzymki policjanci przeprowadzili jedynie kilkanaście interwencji, doszło także do jednej kolizji drogowej. Kryminalni kontrolowali osoby podejrzewane o dokonywanie kradzieży kieszonkowych, a dodatkowe patrole operacyjne czuwały nad bezpieczeństwem pielgrzymów. Funkcjonariusze pomagali osobom starszym odnaleźć autokary, którymi przybyli na pielgrzymkę.

Dziękujemy policjantom ościennych jednostek za pomoc udzieloną na rogatkach miasta, gdzie pełniąc służbę pomagali pątnikom bezpiecznie dostać się do Piekar Śląskich.


Źródło: KMP KMP Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również