Wiadomości z Piekar Śląskich

Policja przypomina o ważnym obowiązku

  • Dodano: 2021-12-30 08:15, aktualizacja: 2021-12-30 08:42

Zimowa aura z intensywnymi opadami śniegu lub marznącego deszczu zagościła u nas na dobre. Należy pamiętać w tym czasie o obowiązku starannego odśnieżenia pojazdu przed wyruszeniem w drogę.

Pamiętajmy o tym, że stan utrzymania samochodu, którym się poruszamy nie może zagrażać zarówno nam samym, jak i innym uczestnikom ruchu drogowego.

Ujemne temperatury połączone z intensywnymi opadami śniegu lub marznącego deszczu stały się naszą codziennością. Ta sytuacja sprawia, że prowadzenie pojazdu może być utrudnione, a bezpieczne poruszanie się samochodem wymaga przede wszystkim dostosowania prędkości do panujących warunków oraz zachowania szczególnej uwagi.

Nie bez znaczenia pozostaje stan techniczny i utrzymania pojazdu, którym się poruszamy. Niestety praktycznie każdej zimy możemy zauważyć, iż niektórzy kierowcy wciąż zapominają o tym, że odśnieżenie auta, którym podróżują to ich obowiązek.

Pamiętajmy, aby przed wyruszeniem w drogę starannie usunąć z szyb i dachu pojazdu zalegający śnieg i lód, który może stanowić zagrożenie zarówno dla nas samych, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Odśnieżone i pozbawione szronu szyby zapewnią nam dobrą widoczność, natomiast usunięcie zalegającego na dachu śniegu lub lodu nie będzie narażać na niebezpieczeństwo innych kierowców jadących za nami. Stosowanie tych prostych zasad nie narazi kierowcy na mandat karny, a także będzie przykładem szacunku dla innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również