Wiadomości z Piekar Śląskich

Potrącenie na przejściu dla pieszych. Policja apeluje o ostrożność

  • Dodano: 2022-06-13 07:00, aktualizacja: 2022-06-12 21:43

W czwartek na ulicy Szpitalnej doszło do potrącenia pieszej przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych. Kobieta została przewieziona do szpitala.

Do wypadku drogowego z udziałem pieszej doszło w czwartek około godziny 13:30 na ul. Szpitalnej. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący audi 66-letni mieszkaniec Piekar, jadąc w kierunku ul. Wyszyńskiego, potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 75-letnią piekarzankę. W wyniku zdarzenia piesza doznała obrażeń i została zabrana do szpitala. Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spodziewany zakaz prowadzenia pojazdów mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać piekarscy policjanci.

Apel policjantów

Pamiętajmy przechodząc przez jezdnię, aby upewnić się, że kierujący nas widzi, zmniejszył prędkość i zatrzymał się celem ustąpienia pierwszeństwa. Zachęca się również do noszenia elementów odblaskowych, dzięki którym każdy niechroniony uczestnik ruchu drogowego jest widoczny i tym samym bezpieczny. Apeluje się do kierujących o zwiększenie czujności za kierownicą, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również