Wiadomości z Piekar Śląskich

Potrącenie na przejściu dla pieszych w Piekarach Śląskich

  • Dodano: 2023-10-16 12:30

12 października na ulicy Tarnogórskiej doszło do potrącenia pieszych przechodzących przez oznakowane przejście dla pieszych. Kobiety zostały przewiezione do szpitali. Policjanci z piekarskiej komendy wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia. Apelujemy o zwiększenie czujności zarówno przez pieszych, jak i kierujących szczególnie w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań.

Potrącenie na przejściu dla pieszych w Piekarach Śląskich

Do wypadku drogowego z udziałem pieszych doszło wczoraj około godziny 18:30 na ul. Tarnogórskiej. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący fiatem 82-letni mieszkaniec Piekar Śląskich, jadąc w kierunku Świerklańca, potrącił przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych kobiety. W wyniku tego zdarzenia piesze doznały ciężkich obrażeń i zostały zabrane do szpitali. Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spodziewany zakaz prowadzenia pojazdów mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać piekarscy policjanci.  

Policjanci apelują:

- Pamiętajmy, przechodząc przez jezdnię, aby upewnić się, że kierujący nas widzi, zmniejszył prędkość i zatrzymał się celem ustąpienia pierwszeństwa. Zachęcamy również do noszenie elementów odblaskowych, dzięki którym każdy niechroniony uczestnik ruchu drogowego jest widoczny i tym samym bezpieczny.  Apelujemy do kierujących o zwiększenie czujności za kierownicą, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań. Jesień pomimo tego, że jest piękną porą roku, na drogach może być niebezpieczna. Mokra i śliska nawierzchnia nie sprzyja przyczepności opon.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również