Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Pracowita doba piekarskich strażaków

  • Dodano: 2008-07-29 13:11
Pracowita doba piekarskich strażaków

25 lipca nad Piekarami Śląskimi wystąpiły gwałtowne burze, którym towarzyszył silny wiatr i intensywne opady deszczu.


W wyniku zaistniałej sytuacji pogodowej dyspozytorzy Komendy Miejskiej PSP w Piekarach Śląskich w przeciągu godziny odnotowali ponad 50 wezwań do zdarzeń. Do najczęstszych z nich zaliczyć można: zalane piwnice, zalane drogi, powalone, pochylone drzewa, złamane konary drzew, uszkodzone sieci energetyczne.


W wyniku awarii sieci energetycznej kilkadziesiąt procent mieszkańców Piekar Śląskich było pozbawionych energii elektrycznej.


W związku z tak dużą liczbą zgłoszeń w tak krótkim czasie w usuwaniu skutków nawałnicy udział brali strażacy z tutejszej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej, druhowie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Brzezin Śląskich oraz Dąbrówki Wielkiej, a także strażacy Zakładowej Służby Ratowniczej "Zakładu Górniczego Piekary".


W sumie strażacy na terenie Piekar Śląskich 26 razy pompowali wodę z zalanych budynków oraz dróg, a także 12 razy wyjeżdżali do powalonych, pochylonych drzew i połamanych, nadłamanych konarów. Usuwanie skutków nawałnicy trwało do dnia następnego włącznie, czyli do soboty 26.07.


Źródło: Komenda Miejska Straży Pożarnej

 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.