Wiadomości z Piekar Śląskich

Prośba została spełniona. Wkrótce odbędzie się utwardzenie pobocza wzdłuż ul. Dąbrówki

  • Dodano: 2024-05-17 08:45, aktualizacja: 2024-05-17 09:08

Zgodnie z życzeniem mieszkańców w ciągu ul. Dąbrówki powstanie utwardzone pobocze, natomiast nie powstanie  pełnowymiarowy chodnik, gdyż to wiązałoby się z usuwaniem drzew. Urząd Miasta nie planuje zatem wycinki żadnych drzew. Wniosek o odstąpienie od realizacji inwestycji w pierwotnym kształcie złożyła radna Iwona Zorychta.

Zmiany drogowe nie spowodowują wycinki drzew 

Na odcinku ponad 250 metrów powstanie zatem utwardzone pobocze drogi, które zgodnie z przepisami będzie miało około 0,8 – 1 metra szerokości, w zależności od tego jak blisko drzew uda się zbliżyć ze względu na rozbudowane korzenie, których nie można uszkodzić.

W odpowiedzi na Pani pismo oraz petycję mieszkańców w kwestii zadania dotyczącego budowy chodnika na ul. Dąbrówki, biorąc pod uwagę obowiązujące przepisy dotyczące parametrów jakim powinien odpowiadać chodnik, a tym samym wystąpieniem konieczności wycinki drzewostanu, będącego w kolizji z planowaną inwestycją informuję, że w celu uniknięcia wycinki przedmiotowych drzew – czego oczekują mieszkańcy – Gmina odstąpi od realizacji zadania w planowanym pierwotnie zakresie” – poinformowała w piśmie do radnej Zorychty i jednocześnie osób, które podpisały petycję Sława Umińska-Kajdan – Prezydent Piekar Śląskich.

W ten sposób przy ul. Dąbrówki zapewnione zostanie bezpieczeństwo dla pieszych poruszających się wzdłuż drogi, a jednocześnie ocalony zostanie drzewostan. Każdorazowo Miasto Piekary Śląskie podejmuje wszelkie działania aby uniknąć wycinki drzew prowadzona ona jest tylko, kiedy jest to już absolutnie konieczne.

Prośba została spełniona. Wkrótce odbędzie się utwardzenie pobocza wzdłuż ul. Dąbrówki/ fot. UM Piekary Śląskie


Źródło: UM Piekary Śląskie/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również