Wiadomości z Piekar Śląskich

Przed nami 5. Piekarska Noc Spadających Gwiazd!

  • Dodano: 2019-07-10 10:15

W poniedziałek, 12 sierpnia, już po raz piąty na terenie wokół Kopca Wyzwolenia w Piekarach Śląskich zorganizowana zostanie Piekarska Noc Spadających Gwiazd. Właśnie tej nocy przypada maksimum roju perseidów – meteorów, nazywanych potocznie spadającymi gwiazdami. 

Według specjalistów, jeśli dopisze pogoda, tej nocy będziemy mogli zaobserwować nawet 100 spadających gwiazd na godzinę. Im ciemniejsze miejsce obserwacji, tym bardziej wyraźne są meteory. Kopiec Wyzwolenia w Piekarach Śląskich, oddalony od zabudowań i wygaszony na tę okoliczność, jest idealnym miejscem do spędzenia tego wieczoru. Aby ograniczyć ilość sztucznego światła, nocą wyłączone zostaną przydrożne latarnie na sąsiadującej ulicy Jana Pawła II (odcinek od skrzyżowania z ul. Bytomską do skrzyżowania z drogą nr 911). Zachęcamy do zabrania ze sobą podręcznych latarek.

Prócz wspólnego wypatrywania spadających meteorów, organizatorzy przygotowali również szereg innych atrakcji. Dla wszystkich chętnych udostępnione zostanie mobilne planetarium, które pozwoli poszerzyć wiedzę o otaczającym nas świecie gwiazd i planet. W programie przewidziany jest również astronomiczny wykład multimedialny Bartosza Wojczyńskiego. Kolejną atrakcją będzie Fire Show – pokaz tańca z ogniem. Dodatkowo, na terenie wokół Kopca Wyzwolenia będzie można skorzystać ze strefy gastronomicznej, wziąć udział w ciekawych konkursach oraz spojrzeć w gwiazdy przy pomocy profesjonalnego sprzętu astronomicznego.

Tegoroczna Piekarska Noc Spadających Gwiazd rozpocznie się o godzinie 20:00.

Zachęcamy do udziału!

Przed nami 5. Piekarska Noc Spadających Gwiazd!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.