Wiadomości z Piekar Śląskich

Przybywa pojemników półpodziemnych

  • Dodano: 2021-06-07 06:30, aktualizacja: 2021-06-06 20:23

Miasto inwestuje w kolejne pojemniki półpodziemne służące gromadzeniu odpadów. Wyposażane są w nie kolejne placyki śmieciowe. Pojemniki wyróżnia nie tylko estetyczny wygląd, ale także ich użyteczność.

Pionowa konstrukcja, która w 60 procentach znajduje się pod ziemią, dobrze sprawdza się tam, gdzie przestrzeń jest ograniczona.

Spółka Nieruchomości Brzeziny zrealizowała wieloetapowe zadanie o łącznej wartości 550 844,29 złotych brutto, w ramach którego 16 placyków śmieciowych wyposażonych zostało w pojemniki półpodziemne. Mieszkańcy zasobów wykupionych przez miasto w 2019 roku korzystają z rozwiązania od 1 maja.

W ramach ostatniego etapu prac klucze otrzymali najemcy budynków przy ulicach Harcerskiej 18,20,22; Kotuchy 34,38, a także Kotuchy 24,26,28,30 i Roździeńskiego 1,3,9,13,15,17. Pojemniki półpodziemne, w które miasto systematycznie inwestuje, wyróżnia nie tylko estetyczny wygląd, ale także ich użyteczność. Przedsięwzięcie usprawnia i ujednolica proces zbiórki i odbioru selektywnie zbieranych odpadów poprzez standaryzację. Ważnym jego celem jest także zwiększenie ilości odpadów komunalnych poddawanych procesom recyklingu. Pojemniki służą selektywnej zbiórce metali i tworzyw sztucznych, odpadów zmieszanych, papieru, szkła i odpadów BIO.

 – III etap inwestycji został zakończony. W naszych zasobach powstał nowy, zintegrowany system przeznaczony do selektywnej zbiórki odpadów. To powinno rozwiązać zgłaszane często, dość ponure obrazki walających się śmieci. Pamiętajmy, ze segregacja nie jest już dziś wyborem, tylko obowiązkiem nałożonym ustawą. Musimy przede wszystkim zmienić przyzwyczajenia – mówi Prezes Zarządu Nieruchomości – Brzeziny Sp. z o. o.  Krzysztof Ślusarczyk.

Klucze do dedykowanego placyku gospodarczego otrzymają także mieszkańcy budynków przy ul. Kotuchy 32,36. W tym przypadku inwestycja będzie jednak przesunięta w czasie z uwagi na budowę miejsc postojowych dla samochodów osobowych wraz drogi dojazdowej do pojemników. W chwili obecnej trwają prace nad  dokumentacją projektową w tym zakresie.

Kolejne pojemniki stawia także Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Do tej pory postawiono je w kilkunastu lokalizacjach. W najbliższym czasie postawione zostaną także między innymi przy Bytomskiej 87, 89, 91 i 93 oraz Sikorskiego 8.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.