Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Radosne obchody Narodowego Święta Niepodległości

  • Dodano: 2015-11-12 11:00

Mimo niesprzyjającej pogody, mieszkańcy Piekar Śląskich licznie przybyli na uroczystości Narodowego Święta Niepodległości, które w naszym mieście obchodzone były pod pomnikiem "Ku czci poległych w walkach o społeczne i narodowe wyzwolenie".

Prezydent miasta Sława Umińska-Duraj oraz liczne delegacje złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem bohaterów poległych w latach 1939 – 1945 w parku Trzech Bohaterów w Brzozowicach-Kamieniu. O godz. 16. rozpoczęła się msza święta w intencji Ojczyzny odprawiona w piekarskiej Bazylice. Po eucharystii uczestnicy obchodów w pochodzie przeszli pod pomnik w parku u zbiegu ulic Ziętka i Bytomskiej. Tam rozpoczął się uroczysty apel, którego kulminacyjnym punktem było złożenie kwiatów pod pomnikiem tych, którzy dla walki o wolność Polski poświęcili życie.

- 11 listopada to data radosnego święta. Polska po 123 latach niewoli pojawiła się ponownie na mapach Europy, odzyskała niepodległość. Później jeszcze była wojna i kres komunizmu, ale Polska istniała! Od 1989 roku mamy Ją wolną i nareszcie naszą – mówiła w okolicznościowym przemówieniu prezydent Umińska – Duraj. – Dziś jednak nie wspominajmy krwi, ran i grobów. Cieszmy się. Nasza gospodarka, nie bez kłopotów, jednak rozwija się. Nowe drogi, nie bez kłopotów, jednak powstają. Zamożność Polaków, nie bez kłopotów, jednak wzrasta.

Po zakończeniu oficjalnej części obchodów, w Miejskim Domu Kultury rozpoczęło się radosne świętowanie Dnia Niepodległości. Dla licznie zgromadzonej publiczności wystawiono przedstawienie muzyczne „Rendez – vous z operetką”, przyjęte gorącymi brawami.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.