Wiadomości z Piekar Śląskich

Remonty kuchni w piekarskich placówkach oświatowych

  • Dodano: 2023-10-23 11:45

W ostatnim czasie zostały wyremontowane kuchnie w piekarskich placówkach oświaty. Nowe urządzenia ułatwią pracę kucharek w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 12 w Brzozowicach oraz w Miejskim Przedszkolu nr 8 na Józefce. Poza wymianą przestarzałego sprzętu pomieszczenia zostały zmodernizowane oraz lepiej przystosowane do współczesnym potrzeb żywieniowych dzieci. Łączne koszty inwestycji wyniosły ponad 525.000 zł.

Remonty w piekarskich placówkach

W dużej mierze środki zostały pozyskane z budżetu miasta, dokładniej z Funduszu Pomocy. Kuchnie w piekarskich placówkach wymagały odnowienia. Dzięki temu poprawi się jakość posiłków, warunki higieniczne oraz warunki pracy.

W Miejskim Przedszkolu nr 8 koszt modernizacji wyniósł 330.220 zł, z czego 180.220 zł pochodziło z budżetu obywatelskiego. W przypadku Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 12 koszt opiewał na 194.500 zł z czego 100.000 zł pochodziło z Program Posiłek.

W obiektach zostały wymienione stoły robocze, maszyny do mycia naczyń, szafki naścienne i szafy, zlewy, regały, piece, palniki gazowe wraz z instalacją, okapy, lodówki i wiele innych urządzeń niezbędnych do efektywnego i smacznego gotowania. Różnicę w wyposażeniu odczują nie tylko dzieci, które z pewnością z większym apetytem będą zjadać przygotowane dania, ale również kucharki i kucharze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również