Wiadomości z Piekar Śląskich

Rewitalizacja parku w Kozłowej Górze. Zobacz efekty!

  • Dodano: 2024-02-20 12:30

Dobiegła końca realizacja zadania "Park Donnersmarcków strefą zieleni i rekreacji" polegające na rewitalizacji parku w Kozłowej Górze. Dzięki tej inwestycji alejki zostały częściowo wybrukowane, a częściowo wykonane ze żwiru, pojawiło się oświetlenie, elementy małej architektury, w tym ławki oraz wybieg dla psów. Koszt prac to ponad 250 tysięcy złotych. Inwestycja zrealizowana została przez ZGK sp. z o.o.

Efekty rewitalizacji parku w Kozłowej Górze

W parku pojawiła się altana parkowa z podłogą, nowe latarnie oświetlające zarówno alejki jak i wybieg dla psów, około 20 nowych ławek, ponadto naprawiono siedziska istniejących ławek. Wykonana została nowa nawierzchni z kostki brukowej o powierzchni ponad 420 m2, przełożona została też istniejąca kostka o powierzchni ponad 200 m2, dodatkowo odnowiona została nawierzchnia żwirowa o powierzchni blisko 500 m2. Wykonano też wybieg dla psów wraz z jego wyposażeniem o wymiarze 15 x 25 metrów. Jest on oczywiście też ogrodzony.

W ten sposób kolejny fragment miasta przeszedł diametralną metamorfozę, a park stał się miejscem, które mieszkańcy mogą bezpiecznie odwiedzać, także w godzinach wieczornych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również