Wiadomości z Piekar Śląskich

Seniorzy w Zespole Szkół nr 1

  • Dodano: 2014-03-31 12:15

W miniony piątek w Zespole Szkół NR 1, gościliśmy już po raz drugi grupę piekarskich emerytów, będących członkami Polskiego Związku Emerytów (oddział Piekary Śląskie) oraz seniorów, związanych z Dzielnicowym Domem Kultury z Brzezin.

Na pierwszym spotkaniu mieliśmy okazję się wspólnie zapoznać oraz przybliżyć podstawy obsługi systemu Windows 8, a przede wszystkim współpracującego z nim środowiska kafelek. Drugie zajęcia pozwoliły już na opanowanie o wiele bardziej zróżnicowanych problemów gdyż potrzeby edukacyjne okazały się różne. Wspólnie udało nam się nauczyć kadrowania zdjęć i wycinania kluczowych fragmentów fotografii, ponadto edytowane zdjęcia wysłaliśmy znajomym pocztą elektroniczną. Nie brakło też problemów sprzętowych, a mianowicie zagadnień praktycznych: jak podłączyć i zainstalować drukarkę w Windows 8.

W przyszły piątek kolejne spotkanie na którym będziemy zgłębiać tajniki portali społecznościowych, na których seniorzy oczywiście mają swoje konta i aktywnie uczestniczą. Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji z zajęć po kliknięciu zdjęcia w artykule. "Skrzydeł" do pracy dodaje fakt, że seniorzy po tygodniu pracy z książkami przygotowanymi przez naszych uczniów, stwierdzili, że mieli okazję uczyć się już z wielu książek, jednak prosty język, wiele obrazków i niepowtarzalny styl książki, stawia je na piedestale - to bardzo miłe słowa dla nas.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.