Wiadomości z Piekar Śląskich

Seria zdarzeń na piekarskich drogach. Apeluje się o ostrożność!

  • Dodano: 2023-02-03 06:30, aktualizacja: 2023-02-02 19:56

W ciągu ostatnich dni na piekarskich drogach doszło do niebezpiecznych zdarzeń.

Ciąg wypadków w Piekarach Śląskich

Do pierwszego niebezpiecznego zdarzenia z udziałem pieszej doszło 30 stycznia na DK94. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący dostawczym Iveco 61-letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego, jadąc w kierunku Siemianowic Śląskich, potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 77-letnią piekarzankę. W wyniku zdarzenia piesza doznała obrażeń i została zabrana do szpitala. Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spodziewany zakaz prowadzenia pojazdów mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać piekarscy policjanci. Świadków zdarzenia prosi się o kontakt z piekarską Policją. 

Przedwczoraj na skrzyżowaniu ulic Bednorza z Roździeńskiego miała miejsce kolizja drogowa z udziałem 3 pojazdów. 21-letnia kierująca BMW jadąc ulicą Bednorza od DK94 nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu dostawczym Iveco. W wyniku zdarzenia pojazdy przemieściły się i uderzyły w forda, którego kierująca oczekiwała na możliwośc dalszej jazdy w związku ze znakiem stop na ulicy Bednorza. Kierująca BMW za spowodowanie kolizji drogowej ukarana została mandatem karnym w wysokości 5 tysięcy złotych. Do czasu usunięcia pojazdów z miejsca zdarzenia skrzyżowanie było zamknięte. 

Również tego dnia na ulicy Papieża Jana Pawła II około godziny 17:00 miało miejsce kolejne potrącenie pieszego. Jak ustalili mundurowi 75-letni kierujący osobowym Renault potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych 16-letniego piekarzanina. Obecna na miejscu załoga pogotowia zabrała chłopca do szpitala. Równiez w tym przypadku za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spodziewany zakaz prowadzenia pojazdów policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać piekarscy policjanci.

Wczoraj po godzinie 8:00 na DW911 miało miejsce zderzenie dwóch pojazdów. Będący na miejscu policjanci ustalili, że 22-letnia kierująca osobowym fordem najechała na tył znajdującego się przed nią forda. W wyniku zdarzenia 61-letni kierujący trafił do szpitala. Do czasu zakończenia czynności w miejscu zdarzenia ruch odbywał się wahadłowo. 

Pamiętajmy, przechodząc przez jezdnię, aby upewnić się, że kierujący nas widzi, zmniejszył prędkość i zatrzymał się celem ustąpienia pierwszeństwa. Zachęcamy również do noszenia elementów odblaskowych, dzięki którym każdy niechroniony uczestnik ruchu drogowego jest widoczny i tym samym bezpieczny.  Apelujemy do kierujących o zwiększenie czujności za kierownicą, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań oraz gdy warunki atmosferyczne są niesprzyjające. - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również