Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Słoneczne ładowarki i kompresory dla rowerzystów

  • Dodano: 2017-09-20 07:45, aktualizacja: 2017-09-19 11:46

Drzewa, które właśnie wyrosły w Piekarach Śląskich pozwolą ekologicznie naładować telefon, ale także uzupełnić powietrze w kołach roweru. Nietypowe rośliny pojawiły się w pięciu lokalizacjach na terenie niemal całego miasta. To nowy projekt EkoParku, który sadzi drzewka wspólnie z miastem.

Zielone ładowarki z panelami fotowoltaicznymi znajdziecie na piekarskim ryneczku w Szarleju, na dworcu autobusowym na Osiedlu Wieczorka, przy Ośrodku Kultury „Andaluzja” w Brzozowicach-Kamieniu i na skwerze olimpijczyków w Brzezinach Śląskich. Ostatnie urządzenie stanęło przy Kopcu Wyzwolenia.

To innowacyjne rozwiązanie. Wykorzystujemy odnawialne źródła energii do ładowania telefonu i zasilania kompresora, poprzez miejską sieć hot spotów oferujemy dostęp do wi-fi, a jednocześnie wykorzystujemy nową powierzchnię reklamową wraz z nagraniami audio. To co wyróżnia nas od innych miast, gdzie już pojawiły się podobne rozwiązania, to wykorzystanie dodatkowych funkcjonalności i rozmieszczenie ładowarek równomiernie na terenie całego miasta, dzięki czemu ten projekt jest bardziej spójny i dostępny dla wszystkich – tłumaczy Karolina Wadowska, prezes Parku Przemysłowego EkoPark.

Rowerzyści przy każdej z ładowarek znajdą również zestaw naprawczy dla rowerów. Prośby o ich zamontowanie w mieście pojawiały się z tego środowiska już wielokrotnie, więc wychodzimy naprzeciwko tym potrzebom.

Piekary Śląskie to niewielkie, ale nowoczesne miasto, które nie boi się innowacyjnych rozwiązań. Jako pierwsi zainwestowaliśmy w Parkanizera, mamy Nochala, który sprawdza jakość powietrza, a teraz robimy kolejny krok. Właśnie w ten sposób chcemy się wyróżniać, tak promować i w ten sposób przyciągać inwestorów. Stąd udział i współpraca z EkoParkiem, który brał udział w realizacji wszystkich tych projektów. Karolina Wadowska wykonała kawał dobrej roboty – mówi Sława Umińska-Duraj, prezydent Piekar Śląskich.

Przewodnik audio przybliży nam historię miasta, ciekawe miejsca, ale też wskaże atuty inwestycyjne naszego miasta. Powierzchnia reklamowa przeznaczona została do promocji terenów inwestycyjnych, Parku Przemysłowego EkoPark, ale także systemu Nochal oraz Radia Piekary.

Urządzenia przygotowała i zainstalowała w naszym mieście warszawska firma Smartta.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Herbert

    Ciekawi mnie ile to kosztowało i kto to sfinansował, no i ile kosztuje utrzymanie tych drzewek.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.