Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Służby kryzysowe ostrzegają przed wiatrem i śnieżycami

  • Dodano: 2009-01-04 18:04
Służby kryzysowe ostrzegają przed wiatrem i śnieżycami

Silny wiatr, powodujący lokalne zamiecie i zawieje śnieżne, może w ciągu najbliższej doby dać się we znaki mieszkańcom woj. śląskiego. Miejscami mogą tworzyć się zaspy, utrudniające ruch na drogach - ostrzegają służby kryzysowe.

Komunikat w tej sprawie, opracowany na podstawie prognozy krakowskiego Biura Prognoz Meteorologicznych, opublikowało w sobotę po południu Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego w Katowicach. Według ekspertów dokuczliwa pogoda może utrzymać się od sobotniego wieczora do południa w niedzielę.

Meteorolodzy prognozują umiarkowany i dość silny, okresami porywisty wiatr z kierunku zachodniego, wiejący z prędkością nawet 60-80 kilometrów na godzinę. Przy padającym śniegu może on powodować lokalnie zawieje i zamiecie.

W związku z panującymi na drogach warunkami i spodziewanym pogorszeniem pogody, o ostrożność do wszystkich kierowców i pieszych apelują także policjanci. Minionej doby na drogach woj. śląskiego doszło do 16 wypadków, w których trzy osoby zginęły, a 22 zostały ranne. Zanotowano także 148 kolizji, w których nikt nie został poszkodowany.
(PAP)

Źródło: www.kat.tvp.pl
"Informacje z regionu TVP Katowice".

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.