Wiadomości z Piekar Śląskich

Spektakl "2B or not 2B Together" w Młodzieżowym Domu Kultury 2

  • Dodano: 2022-08-02 06:30, aktualizacja: 2022-08-01 19:34

Uczestnicy zajęć i warsztatów Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich wraz ze swoimi zagranicznymi przyjaciółmi z Ukrainy oraz Francji wzięli udział w plenerowym spektaklu muzyczno-tanecznym pn. "2B or not 2B Together" podsumowującym unijny projekt Erasmus+.

Wśród gości nie zabrakło między innymi Sławy Umińskiej-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie, Tomasza Wesołowskiego – Przewodniczącego Rady Miasta, Dobrosławy Egner -– Dyrektor MDK nr 2 oraz rodzin artystów.

Wczorajszego popołudnia w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 przy ul. Popiełuszki 1 w Piekarach Śląskich odbył się spektakl podsumowujący i kończący Europejski  program wymiany i współpracy międzynarodowej Erasmus+. Muzyczno-taneczny występ pn. “2B or not 2B Together” w wykonaniu młodzieży z MDK nr 2 wraz z przyjaciółmi z Ukrainy oraz Francji był uroczystym zakończeniem projektu, który miał na celu poznanie się obywateli dwóch nacji – Polaków i Francuzów, kultury i tradycji obu narodów oraz promowanie tolerancji i równości w myśl hasła: “Razem lepiej”. Na ogródku należącym do MDK nr 2 odbyły się występy wokalne, artystyczne i taneczne oraz popisy akrobatyczne.

Oprócz występu na zaproszonych gości czekały napoje i poczęstunek przygotowany przez młodzież z Polski i Francji oraz piknik. Całe spotkanie przebiegało w przyjemnej atmosferze na ogródku MDK nr 2. Wydarzenie było objęte honorowym patronatem Prezydent Miasta Piekary Śląskie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.