Wiadomości z Piekar Śląskich

„Sport wzbogaca – nałóg zatraca” - piknik i wiele innych atrakcji już we wrześniu

  • Dodano: 2023-08-16 07:30, aktualizacja: 2023-08-16 08:00

W pierwszą sobotę września o godz. 14.30 na Kopcu Wyzwolenia w Piekarach Śląskich odbędzie się VI Piknik Rodzinny. Plenerowa impreza będzie finałem wakacyjnej akcji pn. „Sport wzbogaca – nałóg zatraca”. Organizatorem akcji jest Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich, tradycyjnie wspierana przez Urząd Miasta w Piekarach Śląskich oraz piekarski MOSiR. Na wszystkich uczestników dzięki zaangażowaniu wielu podmiotów ponownie czekać będzie mnóstwo atrakcji, wśród których znajdą się m.in. pokazy służb mundurowych, festiwal kolorów holi, koncerty oraz prezentacja organizacji pozarządowych.

Rodzinny piknik w ramach policyjnej akcji 

Przed nami finał tegorocznej akcji pn. „Sport wzbogaca – nałóg zatraca”. Akcja ma na celu przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym, promowanie zachowań prozdrowotnych i uświadomienie młodzieży, czym jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas wakacji policjanci edukowali młodych ludzi i pokazywali im, że sport może być wspaniałą alternatywą od nałogów. Na uczestników pikniku rodzinnego czekać będzie wiele atrakcji, wśród których nie zabraknie pokazów służb mundurowych, psów służbowych, możliwości zobaczenia z bliska policyjnego sprzętu oraz bliższego zapoznania z maskotką Śląskiej Policji. 2 września pod Kopcem Wyzwolenia odbędzie się również festiwal kolorów holi oraz organizacji pozarządowych, natomiast imprezę zakończy koncert zespołu muzycznego. Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdują się na plakacie promującym tegoroczny piknik.

„Sport wzbogaca – nałóg zatraca” - piknik i wiele innych atrakcji już we wrześniu / fot. materiały organizatora


Źródło: Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również