Wiadomości z Piekar Śląskich

Święto Niepodległości w Piekarach Śląskich [Plan uroczystości]

  • Dodano: 2019-11-06 12:45

Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości kultywowane jest dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z tej okazji na terenie Piekar Śląskich, jak co roku, organizowane są uroczystości z udziałem władz miasta.

11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. W Piekarach Śląskich dzień ten będziemy obchodzić bardzo uroczyście. Zachęcamy do zapoznania się z programem tegorocznych obchodów.

Świętowanie rozpocznie się pod pomnikiem “Trzech Bohaterów” w parku w Brzozowicach-Kamieniu. O godzinie 15.30 posterunki wartownicze zajmą funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich. Przedstawiciele miasta i goście złożą wieńce i wiązanki kwiatów.

O godzinie 16.00 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Szarleju odprawiona zostanie Msza Święta koncelebrowana w intencji Ojczyzny i mieszkańców Piekar Śląskich z udziałem Orkiestry Wojskowej, Pocztów Sztandarowych, Kompanii Honorowej 34. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej oraz chóru Polonia Harmonia. Bezpośrednio po mszy nastąpi przemarsz uczestników uroczystości prowadzony przez Orkiestrę Wojskową z Bytomia pod pomnik “Ku czci poległych w walkach o społeczne i narodowe wyzwolenie”.

Pod pomnikiem zlokalizowanym w Parku Wolności ceremonia rozpocznie się o godzinie 17.15. Posterunki wartownicze objęte zostaną przez wojsko, funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji. Przemówienie okolicznościowe wygłosi Prezydent Miasta, a zebrani wezmą udział w Apelu Pamięci.

Ostatnia część obchodów zorganizowana zostanie w Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich przy ulicy Bytomskiej 73, gdzie o godzinie 18.00 zorganizowany zostanie koncert okolicznościowy z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości w wykonaniu duetu Queens of Violin.

Przypominamy, że w godzinach 14.00-18.00 na placu przed Miejskim Domem Kultury będzie możliwość wymiany zwykłej monety o nominale 5 złotych na okolicznościowy numizmat upamiętniający Kopiec Wyzwolenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również