Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Szansa na około 100 nowych miejsc parkingowych

  • Dodano: 2017-03-31 07:45, aktualizacja: 2017-03-30 12:11

Ruch jednokierunkowy na części ulic i około 100 nowych miejsc parkingowych - taka jest nowa koncepcja organizacji ruchu w mieście. Może być realizowana już w przyszłym miesiącu. Ważne są dla nas jednak opinie mieszkańców, na które miasto czeka do 15 kwietnia.


Kierowcy każdego dnia borykają się ze zbyt małą liczbą miejsc parkingowych, zwłaszcza w centrum Piekar Śląskich. Dzięki zmianie części ulic na jednokierunkowe możliwe byłoby skośne parkowanie, które z kolei przyczyniłoby się do zwiększenia liczby miejsc parkingowych. Szacuje się, że przybyłoby ich wówczas około 100. Na czym polega nowa koncepcja organizacji ruchu i których ulic dotyczy?

Ulice Tadeusza Kościuszki i Franciszka Żwirki: ruch jednokierunkowy obowiązywałby od ul. Wolności do ul. Henryka Sienkiewicza - to dodatkowych 40 miejsc postojowych. Ruch jednokierunkowy od ul. Sienkiewicza do ul. Szpitalnej to kolejne 60 miejsc parkingowych.

Ulica Piłsudskiego: na odcinku od wjazdu w ul. Targową do ul. Fryderyka Chopina wprowadzony byłby ruch jednokierunkowy. Na odcinku od ul. Bytomskiej do ul. Targowej zachowany zostałby ruch dwukierunkowy. Korzyści z tej zmiany jest wiele. Wśród nich m.in. poprawa bezpieczeństwa pieszych, a zwłaszcza dzieci. Obecnie mnóstwo samochodów parkuje przy przychodni publicznej i prywatnej, a także przedszkolu i szkole podstawowej.


Ulica Wojska Polskiego: ruch jednokierunkowy odbywałby się w odwrotnym kierunku niż na równoległej ulicy Wyzwolenia. Ruch dwukierunkowy zostałby utrzymany na odcinku od ul. Bytomskiej do ul. Inwalidów Wojennych.

Ulice 3 Maja i Alfonsa Zgrzebnioka: wprowadzenie na tych ulicach ruchu jednokierunkowego pozwoliłoby uporządkować ruch, wyznaczyć pas dla pieszych, a w przyszłości wybudować chodnik oraz zorganizować strefę parkingową.

Nowa koncepcja organizacji ruchu w mieście może być realizowana od przyszłego miesiąca. Liczymy się jednak z Państwa zdaniem. Czekamy zatem na opinie mieszkańców w tej sprawie do 15 kwietnia. Wszelkie pomysły i uwagi należy wysyłać na adres mailowy: konsultacje@piekary.pl.

Burzliwe dyskusje wzbudza także kwestia parkowania na ulicy Diamentowej. Na wniosek mieszkańców został ustawiony zakaz parkowania po obu stronach ulicy. Teraz mieszkańcy zwracają się o jego zdjęcie chociażby na jej odcinku. Zakaz postoju po stronie lewej mógłby zostać zniesiony. Decyzja o jego postawieniu dotyczy stosunkowo niewielkiej ilości mieszkańców, więc to rozwiązanie będzie konsultowane indywidualnie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.