Wiadomości z Piekar Śląskich

"Tańczmy razem, tańczmy do końca" czyli Dni Piekar Śląskich 16-17.07.2011

 • Dodano: 2011-07-17 23:30, aktualizacja: 2012-07-25 18:51

Tegoroczne święto Piekar Śląskich nie zawiodło jego mieszkańców. Piękna pogoda towarzyszyła przez dwa dni świętowania, co od razu przełożyło się na dużą frekwencję. To była idealna okazja na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi w towarzystwie prawdziwych gwiazd polskiej sceny rozrywkowej.

Już od piątku na stadionach MOSiR Andaluzja oraz Olimpia odbywały się imprezy sportowe dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Amatorzy łucznictwa, piłki nożnej, siatkówki plażowej, pływania i wielu innych mogli się sprawdzić w poszczególnych konkurencjach lub dzielnie dopingować zawodników.

Uroczyste otwarcie Dni Piekar Śląskich nastąpiło w sobotę o godzinie 16 na stadionie, tradycyjnie przy ulicy Olimpijskiej. Z każdą godziną przybywało więcej piekarzan oraz gości z pobliskich miast, ciekawych niespodzianek, które przygotowali dla nich organizatorzy. Każdy znalazł coś dla siebie. Jedni siedzieli na ławeczkach, gawędząc w gronie znajomych, inni od razu popędzili na murawę przed scenę, by potańczyć, pośpiewać z występującymi zespołami. Spacerowicze krążyli wokół stadionu, zaglądając do licznych kramów, rozstawionych dookoła, dzieci brały udział w szkole klaunów i bawiły się w wesołym miasteczku, wielu, siedząc pod parasolami, popijało piwo, zagryzając kiełbaską, śląskim kołocem, a nawet grillowanym oscypkiem. Sielankowo, ale autentycznie!

Temperaturę podniosły znacznie tegoroczne gwiazdy. Poza występami gwiazd takich jak: Śląskie trio, Mona Lisa, Saavedra, Akcja, Mariusz Kalaga, odwiedziły Piekary:  rockowe Elektryczne Gitary, Małgorzata Ostrowska z zespołem, pozytywny K.A.S.A i Budka Suflera, która wzbudziła największy entuzjazm widzów.

Ostatnim punktem programu był pokaz fajerwerków i tym samym udany piekarski weekend się zakończył. Żal było wracać do domu. Ale za rok świętujemy znowu!

 

zdjęcia Damian Słupianek


 

Komentarze (4)    dodaj »

 • mmm

  Jestem pod wrazeniem tak dobrze zorganizowanej imprezy piekarskiej :)prosimy o powtorke:P

 • eldomello

  a mi się bardzo podobało. Bylem zarówno w sobotę jak i niedziele i muszę stwierdzić ze w Piekarach powinno odbywać sie znacznie więcej takich rodzinnych imprez! a artykuł bardzo fajnie to podsumowałpozdrawiam

 • AS

  w sumie zależało od podejścia. jednym się podobało innym mniej. osobiście dobrze się bawiłem, jak na Piekary, to postarali się

 • ps

  Super zdjęcia ale artykuł przekoloryzowany - było nudno i jałowo

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.