Wiadomości z Piekar Śląskich

Termomodernizacja os. Wieczorka w finale Konkursu Inwestycja Roku

  • Dodano: 2022-09-22 07:00, aktualizacja: 2022-09-21 19:38

"Kompleksowa termomodernizacja budynków osiedla Wieczorka w Piekarach Śląskich" została zgłoszona do finału Konkursu Inwestycja Roku. Zgłaszającym i inwestorem jest Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich, który w 2021 roku zakończył termomodernizację 79 budynków.

Prace trwała od 2017 roku. Finał konkursu już w październiku tego roku.

Zasady konkursu

W konkursie Inwestycja Roku mogą brać udział: budynki mieszkalne, adaptacje, murale, inwestycje proekologiczne oraz wszelkiego rodzaju obiekty: biurowe, handlowe, przemysłowe, sportu i rekreacji, kultury i edukacji, inżynieryjne i historyczne – już po raz VI-ty będą walczyć o tytuł „Inwestycja Roku” przyznawany przez Krajową Izbę Gospodarki Nieruchomościami. Na laureatów czekają pamiątkowe statuetki, ale przede wszystkim prestiż, uznanie środowiska i promocja w ramach działań KIGN.

Zrealizowane zadanie przyczyniło się przede wszystkim do poprawy stanu powietrza, poprzez likwidację niskiej emisji, co w konsekwencji spowodowało poprawę jakości życia mieszkańców miasta, a samo osiedle Wieczorka w Piekarach Śląskich stało się bardziej atrakcyjnym miejscem zamieszkania. Warto wspomnieć również o pozyskanych środkach unijnych 19 budynków z 79 otrzymało dofinansowanie w formie pomocy zwrotnej ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. 5 budynków otrzymało dofinansowanie 85 % kosztów kwalifikowalnych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.
W ramach docieplenia wykonano m.in. izolację pionową ścian fundamentowych, docieplenie ścian zewnętrznych, docieplenie stropu nad piwnicą, docieplenie podłogi poddasza. W ramach podłączenia budynków do sieci wykonano instalacje grzewcze oraz instalacje ciepłej wody użytkowej.

Dodatkowo w przypadku budynków, których dachy były w bardzo złym stanie technicznym, wykonano ich remonty, aby nie dopuścić do niszczenia wykonanej termomodernizacji.

Termomodernizacja osiedla Wieczorka

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również