Wiadomości z Piekar Śląskich

Treningi do Rowerowej Stolicy Polski 2024 otwarte!

  • Dodano: 2024-03-22 13:30

W Piekarach Śląskich wystartowano z treningami przed kolejną edycją rywalizacji w ramach Rowerowej Stolicy Polski. Rozgrzewka przed czerwcowymi zmaganiami potrwa do 21 maja. Sama walka o tytuł odbywać się będzie od 1 do 30 czerwca 2024 r. 

Mieszkańcy powalczą o wyższy wynik

W 2024 r. Piekarzanie wykręcili 63 184 km i zapewnili  miastu 1211 punktów co dało 24 miejsce w stawce 62 miast ubiegających się o tytuł. Zasady podczas treningu różnią się tym, że kilometry przejechane na rowerze sumują się dla wybranego miasta.

Nie ma znaczenia, czy jesteście doświadczonymi kolarzami, czy dopiero zaczynacie swoją przygodę z rowerem. Czas oficjalnego treningu jest dla każdego idealną formą przygotowania do czerwcowej rywalizacji. W głównej rywalizacji natomiast obowiązuje przelicznik – przejechane kilometry są przeliczane na punkty uwzględniające liczbę mieszkańców.

Treningi otwarte

Kochasz dwa kółka? Lubisz zdrową sportową rywalizację? Szukasz atrakcyjnej formy rekreacji? Od 15 marca można dołączyć do Treningu w aplikacji Aktywne Miasta. Start 21 marca! Urząd Miasta zamieścił dla uczestników kilka wskazówek:

  • znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu.
  • z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” – Trening Rowerowej Stolicy Polski 2024 – UWAGA: albo dla Miast albo dla Gmin.
  • aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz Miasto lub Gminę, dla której będziesz kręcić kilometry.
  • w kolejnym kroku wybierz grupę z listy lub zaproponuj nową grupę i razem z przyjaciółmi weźcie udział w zabawie!

Pamiętaj! Można wziąć udział albo w rywalizacji dla miast albo dla gmin. Musisz zdecydować dla kogo kręcisz kilometry!

Udział w ubiegłorocznej rozgrzewce wzięło ponad 18500 użytkowników, którzy wykonali 220 tysięcy treningów pokonując w ten sposób blisko 4,2 miliona kilometrów. Sama rywalizacja to już ponad 150 samorządów, 62 tysiące rowerzystek i rowerzystów i 12 milionów pokonanych kilometrów.

Treningi do Rowerowej Stolicy Polski 2024 otwarte!


Źródło: UM Piekary Śl./ fot. pixabay, UM Piekary Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również