Wiadomości z Piekar Śląskich

Uczeń ZS1 w Letniej Szkole Liderów

  • Dodano: 2016-05-23 10:45
Daniel Pliszka z klasy IIa Technikum Informatycznego Zespołu Szkół nr 1, znalazł się wśród dwunastu laureatów z województwa śląskiego, którzy zostali zakwalifikowani do udziału w „Letniej Szkole Liderów”.
 
 
"Letnia Szkoła Liderów" to projekt skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów mieszkających bądź uczących się na terenie województwa śląskiego. Aby dostać się do projektu Daniel Pliszka musiał wziąć udział w konkursie „Zostań liderem w społeczeństwie obywatelskim”. Kwalifikację dało mu napisanie pracy na temat roli organizacji pozarządowych w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego.
 
 
Finał „LSL” będzie miał miejsce w dniach 1-3 lipca 2016 roku. Zajęcia prowadzić będą Robert Geisler, prof. Uniwersytetu Opolskiego, ekspert ds. innowacji i zarządzania zasobami ludzkimi, wykładowca akademicki oraz Marta Geisler, coach ICF, trener biznesu, ekspert ds. rozwoju osobistego. Odbywać się one będą metodami warsztatowymi, z wykorzystaniem innowacyjnego narzędzia „The Coaching Maps” (jest to aktywizujące narzędzie edukacyjne i rozwojowe, służące do kreowania postaw i sposobów myślenia z wykorzystaniem filozofii coachingu).
 
 
Natomiast Barbara J. Pawlak  (doktorantka ISD oraz Master Class of Management, Psychologia Działań Menadżerskich – SWPS Uniwersytet Humanistyczno-społeczny; absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego i International Business Negotiation - Hamline University School of Law (USA)) prowadzić będzie zajęcia z podstaw negocjacji (Harwardzki model negocjacji) z elementami psychologii.Ponadto podczas zajęć odbywać się będą spotkania z liderami z obszaru polityki, biznesu czy organizacji pozarządowych, które stanowić będą swoistego rodzaju studium przypadku (case study). 
 
 
 
Projekt "Letnia Szkoła Liderów" jest realizowany przez Jerzego Buzka - posła do Parlamentu Europejskiego, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Raciborzu oraz Stowarzyszenie Unia Paneuropejska Silesia.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.