Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Umowa na dofinansowanie sprzętu dla szpitala podpisana

  • Dodano: 2017-09-15 07:45, aktualizacja: 2017-09-14 12:13

W Piekarskim Centrum Medycznym podpisana dziś została umowa wsparcia finansowego dotycząca zakupu sprzętu do szpitala miejskiego. W nowym budynku szpitala pacjenci mają być leczeni od początku stycznia 2018 roku.

Umowę wsparcia finansowego na zakup sprzętu do szpitala miejskiego w Piekarach Śląskich podpisali dziś: prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj, prezes Zarządu Piekarskiego Centrum Medycznego Zbigniew Żołnierczyk oraz prezes Zarządu MEDFinance S.A. Radosław Moks.

Sprzęt ma zostać zakupiony jeszcze w tym roku. Będzie to sprzęt medyczny, w tym m.in. kardiomonitory i tomograf komputerowym, a także sprzęt informatyczny, w skład którego wejdą nowe komputery i cały system informatyczny szpitala oraz sprzęt pomocniczy, czyli np. wózki i kozetki dla pacjentów. Wyposażona zostanie także pracownia obrazowa.

Część sprzętu już jest w nowym budynku szpitala, natomiast o drugą część staramy się właśnie teraz. Zrobimy wszystko, żeby szpital został już w całości wyposażony do końca 2017 roku, a od nowego, 2018 roku, by mieszkańcy mogli być w nowym szpitalu przyjmowani – mówi Adam Strzyżewski – kierownik Działu Zamówień Publicznych Piekarskiego Centrum Medycznego.

Koszt sprzętu, który będzie kupiony w tym roku to 30 milionów złotych brutto.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.