Wiadomości z Piekar Śląskich

Utrudnienia w ruchu w związku z II Nocnym Półmaratonem

  • Dodano: 2018-07-16 10:30

W związku z organizacją II Nocnego Półmaratonu i II Nocnej Dychy w najbliższy weekend 14-15 lipca, z soboty na niedzielę, w godz. 20:00-1:00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

Z ruchu kołowego zostaną wyłączone następujące ulice: Olimpijska, gen. Maczka, Jana Pawła II, Józefska, Tarnogórska na odcinku od ul. Józefskiej do Bytomskiej, Bytomska od ul. Tarnogórskiej do ul. Konstytucji 3 Maja.

W wyznaczonym sektorze ruch pieszy dozwolony będzie wyłącznie po chodnikach i poboczach. W wyznaczonym pasie drogowym zabronione jest parkowanie samochodów.

W czasie trwania biegów uruchomione zostaną następujące tzw. „śluzy”, które umożliwią komunikację w obrębie zamkniętych ulic:

  • dla mieszkańców Osiedla Wieczorka śluzy umiejscowione będą na skrzyżowaniu ul. Maczka – Armii Krajowej oraz Armii Krajowej – Jana Pawła II – dojazd do ul. Ziętka,
  • dla mieszkańców Józefki na skrzyżowaniu ulic: Jana Pawła II – Wiosennej – Jesiennej, następnie przejazd ul. Kamienną, Czempiela, Diamentową do ul. Śląskiej,
  • dla mieszkańców Osiedla Lipka od ulicy Szpaków – ul. Bytomska – ul. Sportowa – ul. Maczka – ul. Kleberga – ul. Cicha do śluzy na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej – Jana Pawła II.
  • Ponadto, w ciągu ul. Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Tarnogórskiej do ul. Szkolnej, wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy.

PARKINGI

Zaparkować pojazd będzie można na dwóch parkingach przy ul. Kleeberga i ul. Papieża Jana Pawła II 65 (Intermarche) – dojazd do tych parkingów możliwy do godziny 19:45, a wyjazd z parkingu ok. godz. 01:00. Parkowanie będzie możliwe również na czynnych cały czas parkingach przy ul. Śląskiej 1 A (Supeco), przy ul. Sokołów 41 (Netto) i przy ul. ks. Roczkowskiego 1 (Aldi).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również