Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Uwaga – bardzo ślisko

  • Dodano: 2010-12-30 14:15

Intensywne opady śniegu i bardzo niska temperatura powodują, że drogi są białe i bardzo śliskie. Nie pomagają piaskarki gdy śnieg jest nawiewany przez silny wiatr.

Kierowcy muszą pamiętać, że pod warstwą śniegu może znajdować się lód, a wtedy nie pomagają najlepsze opony i wyposażenie techniczne pojazdów. Jedyną radą jest wolniejsza jazda. O tym, że na drodze może być bardzo ślisko nawet w południe, przekonał się między innymi kierowca mercedesa, który zbyt późno zauważył, że jezdnia jest oblodzona i wjechał w zaspę uderzając w znak drogowy. Zwrócić należy również uwagę na fakt, że kierowca piaskarki, która została skierowana w to miejsce miał spore trudności z włączeniem się do ruch, gdyż kierowcy nie chcieli wpuścić go między siebie.

Pamiętajmy aby ułatwiać przejazd służbom drogowym, oni na ogół jadą właśnie pomagać innym. Zachowajmy szczególne środki ostrożności w tych trudnych warunkach, jedźmy wolniej, zostawiajmy większe odstępy między pojazdami. Pamiętajmy, aby w pojeździe był na ogół pełen bak paliwa, ciepły koc i łopata. Gdy wpadniemy w zaspę albo zakopiemy się, łopata może nam pomóc, gdy utkniemy w korku, może się okazać, że trzeba w nim będzie spędzić nawet kilka godzin wtedy koc i paliwo na pewno będą bardzo przydatne. Pamiętajmy też aby nie być obojętnym, pomagajmy sobie nawzajem, sami też możemy potrzebować pomocy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.